Sık Sorulan Sorular

Ahşap Plastik Kompozit çam lifleri ile yüksek yoğunluklu polietileni yüksek  teknoloji ile birleştirerek, ahşap ve plastiğin üstün özelliklerini ve avantajlarını bir arada insanoğlunun kullanımına sunan, ahşabın doğal  görünümünü ve sıcaklığını hissettirirken, HDPE’nin düşük bakım ve yüksek dayanıklılık özelliklerini bir araya getiren teknolojik bir üründür.

Ahşap esaslı ürünlerin dayanıklılığını tanımlayan EN 350-1 standardına göre; en yüksek sınıflandırma seviyesindedir. Yoğun ahşap esaslı malzeme ve ürünlerin test yöntemleri anlatılmakta olan EN 15531-1 standardına uygun olarak test edilmiştir. Kriterler dahilinde, yapay aşındırma (renk değişikliği ve darbe dayanımı), nem direnci (kütle artışı, boy artışı, genleşme artışı ve kalınlık artışı), termitlere ve toprakta yaşayan yumuşak çürüyen mikro mantarlara karşı dirençlidir.

Ahşap Kompozit Deck’in selüloz ve plastik içeriği nedeniyle yanar bir malzemedir ancak alevlenme ve tutuşma oranı düşüktür.

Ahşap Kompozit Deck neredeyse hiç su emmez. 24 saat kaynayan suda kaldığı bir testten sonra, dayanıklılığında azalma olmamıştır. Su emişi 0.15’den daha azdır. Su yüzeyinde durmaz, batar.

Ahşap Plastik Kozmetik ahşabın tüm dezavantajlarından arındırılmıştır. Ahşaba göre çok daha uzun ömürlüdür. Ahşap gibi bakım gerektirmez. Islakken dahi herhangi bir kayganlık yapmamakla beraber, ahşap gibi kıymıklanma, çatlama, eğilme, bükülme yapmaz. Ahşaba göre suya ve neme danıklıdır.  Böcek ve haşerelere karşı dayanıklıdır. Montajı kolaydır. Geri dönüşümlü malzeme olması nedeniyle çevre dostudur.

Ahşap Kompozit Deck ürünlerinde hiçbir toksit ve zararlı kimyasal yoktur.

Hayır, kuruyken ya da ıslandığında kaymaz.

Ahşap Kompozit Deck’in boyanmasına gerek yoktur, fakat istenirse boyanabilir ve cilalanabilir.

× Destek Hattı

Enter your keyword